![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13185156
*
nr 1318 5156
Spegel
120x57 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 19:57:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 18:12:36
1
500 kr
6/4 14:10:57
2
Vinnande bud
6/4 19:34:00
3
700 kr
6/4 19:34:00
2
800 kr (Budbetjänt)
6/4 19:46:51
3
900 kr
6/4 19:46:51
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1318 5156
Spegel
120x57 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 18:12:36 | 1 | 500 kr |
6/4 14:10:57 | 2 | Vinnande bud |
6/4 19:34:00 | 3 | 700 kr |
6/4 19:34:00 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
6/4 19:46:51 | 3 | 900 kr |
6/4 19:46:51 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53